İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi  - ( İBYS )

        İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi, işyerlerinin iş sağlığı ve güvenliği konusundaki tüm bilgi ve faaliyetlerinin toplandığı ve değerlendirildiği merkezi bir sistem olarak tanımlanabilir. Bu sistemin amacı işyeri denetimlerinin anlık olarak yapılabilmesine olanak sunmaktır.

        Dönüşüm firması olarak 2011 yılından bu yana faaliyetini sürdürdüğümüz İş Sağlığı ve güvenliği hizmetlerimizi Türkiye'nin farklı bölgelerinde de sürdürmekteyiz. Çalışma arkadaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda verilerimizi kaydedebileceğimiz bir ortam ihtiyacı doğmuş, bu sayede İSG ERP yazılım fikri oluşmuştur. 2015 yılında geliştirmelerine başladığımız web tabanlı İSG ERP yazılımı 2016 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Böylelikle gerek personellerimiz gerekse çalıştığımız firmalarda İş Sağlığı ve Güvenliği takibi konusunda kolaylıklar sağlanmıştır. 

        Bakanlığın 27.02.2018 tarihinde yapılan duyurusu ile İBYS yani İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi çalışmalarının başlamış olması ile entegratör firma olmak için mevcut veri setlerimizi bakanlığın isteğine göre şekillendirerek entegratör firma ünvanımızı almış bulunmaktayız. İBYS entegratör firma listesine ulaşmak için tıklayınız.

        İş Sağlığıve Güvenliği Bilgi Yönetim sisteminde dataların gönderilme zorunluluğu vardır. Bu zorunlulukların şimdilik eğitim ve E-reçete modülleri için geçerli olması ile birlikte ilerleyen zamanlarda yeni veri setlerinin yayınlanması beklenmektedir.

        Mevcutta kullanılan bir yazılımınız var ise hizmet aldığınız firmanın bakanlığın yayınladığı entegratör firmalar listesinde yer alması şartı bulunmaktadır. Bu listeye bir firmanın entegratör olarak girebilmesi için de, öncelikle ISO 27001 : Bilgi Güvenliği belgesinin olması ve yazılımın doğru uygun veri setlerini üretebiliyor olması gereklidir.